O mně

Tomáš grmela

I když to díky mé dvoumetrové výšce vypadalo, že ze mě bude profesionální basketbalista, táhlo mě to vždycky trochu jinam. Basketový míč jsem vyměnil za foťák a k 18. narozeninám si přál první zrcadlovku. Více než o profesionální fotoaparát šlo však spíš o hračku se zrcátkem. Každopádně na pochopení a osahání si pojmu jako čas, clona, iso to stačilo. První fotky byly opravdu “velkolepé”, ale už tehdy jsem věděl, že focení pro mě nebude jen koníčkem…

Během období maturit a následně i na vysoké škole šlo focení trochu stranou. Bude to znít možná trochu zvláštně, ale až díky Instagramu jsem focení přišel znovu na chuť. Ta nepřetržitá dávka inspirace, chuť zkoušet nové věci a neustále objevovat, bylo to, co mi dodalo novou energii.

Definitivní zlom přišel v zatím můj nejšťastnější den, a to svatební, kdy jsem měl možnost vidět zblízka práci naprostého profíka. Focení, úprava fotek a vše okolo mě zcela pohltilo. V náš svatební den jsem se nejenom rozhodl, že svou ženu budu navždy milovat, ale že focení je opravdu to, co chci v životě dělat.

Nejdůležitější je pro mě při focení kouzlo okamžiku a možnost jeho opakovaného prožití prostřednictvím fotografií. 

Pokud se Vám moje fotky líbí, rád zachytím i Váš den.

Na co fotím?
2x Sony A7RIII
Sony 16-35 gm
Sony 135mm gm
Sigma 24mm
Zeiss 55mm