Los Angeles

Poprvé za celou dobu tady se probouzím i já až s budíkem o půl 8. Jdeme na snídani, musím říct, že na ty máme zatím velké štěstí. Báli jsme se sladkého amerického pečiva, ale vždycky byla snídaně s velkým výběrem a míchanými vajíčky, což je pro nás základ. V našem motelu se snídaně podává ve vedlejším Fish nad Chips bistru, které evidentně přežívá už jen díky motelovým hostům.

Ubytování jsme vybrali hlavně kvůli super poloze, je přímo na Hollywood bulvár, kousek autem k nápisu Hollywood a k Warner Bros studiím, do kterých se dnes chystáme. O studiích se trochu rozepíšu, protože stála opravdu za to. Vstupenky máme sice až na deset, ale po včerejšku se obáváme dopravy a vyrážíme už kolem 9. Zácpy žádné, takže asi za 10 minut parkujeme na ulici u studií. Fronty nulové, tak nás dokonce připojí k dřívější prohlídce a nemusíme čekat. Ve studiích se pohybujete s průvodem v takových malých autíčkách, celkem je nás 15, dvanáct Američanů, my dva a náš úžasný průvodce Denver. Dlouho jsem neviděla nikoho tak zapáleného do práce, je vidět, že ho to moc baví. Má pěknou angličtinu, ale tím, že nám chce říct úplně všechno, mluví dost rychle. Musím se dost soustředit a pořád ho pozorovat, aby mi něco neuniklo. Ještěže mám Toma, který mi občas vysvětlí vtípky, které nechápu :D. První se zastavujeme ve čtvrti připomínající ulice New Yorku. Tím, že jsme ho navštívili před pár dny, můžeme posoudit, že je to opravdu věrná kopie. Požární schodiště, typické výlohy, koše, nepořádek a odpadky na zemi, opravdu jako pravý New York. Točil se tu například Poslední Samuraj, Spiderman (scéna prvního polibků při dešti), Argo, Přátelé, Gilmorova děvčata a další.

Denver se nás ptá, jakých filmů a seriálů jsme fanoušci. Hned první zakřičí starší Američanka “Gilmore Girls” a já nadšeně zatleskám. Tom se mi směje. Ostatní přidávají Friends, Big Bang Theory a další. Super, sešla se nás stejná krevní skupina. Američany obecně jsem si za těch pár dnů zamilovala, jsou přátelští, milí a pořád se smějí. Smějte se taky. Postupně vidíme různé části Warner Bros, ateliéry, sklady věcí, stage, kde se natáčí americká talkshow Ellen a plno dalšího. Zajímavé je, že různá další filmová studia (Universal, Paramount, Disney) si navzájem zapůjčují prostory pro natáčení, a taky si můžou zamluvit a půjčit jakékoli věci ze skladů. Ty sklady jsou boží, vidíme například agenty z Matrixu, lampy z Počátku, nebo trůn z Game of Thrones. Já jsem nejvíc nadšená ze Stars Hollow z Gilmorek a oba nás moc baví kavárna Přátel. Samozřejmě mě vyberou do komparzu pro natáčení scény z Přátel, naštěstí jen sedím a piju kávu. Další část je apartmán z The Big Bang Theory, ten seriál je naše srdcovka, při posledním dílu jsem brečela (Tom měl taky na krajíčku, i když říká, že ne). Úžasné, sednout si na místo Sheldona, nebo si zaťukat na dveře Penny. Na závěr dáváme kávu a red velvet cupcake v Central Perk kavárně. Povídáme si a hodnotíme studia jako skvělý zážitek.

Studia nám zabrala skoro tři hodiny, teď přejíždíme do Lake Hollywood Parku, je z něj krásný výhled na nápis Hollywood. Ten se nachází na jižním svahu kopce Mount Lee v Griffith Parku. Nápis byl postaven v roce 1923 a původně zněl HOLLYWOODLAND. Po automobilové nehodě ve čtyřicátých letech byl nápis opraven a zkrácen na dnešní HOLLYWOOD, opraven a rekonstruován byl ještě v roce 1978 a 2005. Odsud máme zážitek s mladým párem Rusů, pořád se hádají. Pak prosí Toma, ať je vyfotí a na fotce vypadají jako hrdličky, jen co jim Tom vrátí foťák, hádají se znova. Celkem sranda. 

Vracíme se do ubytování, zaparkujeme auto a jdeme se projít k Walk of Fame (chodníku slávy), začátek máme asi pět minut chůze. Chodník vznikl v roce 1959, na délku má asi 5,6 kilometrů. Hvězdy jsou vyrobeny z růžového betonu a je jich tu už skoro tři tisíce. Upřímně, chodník nás nijak extra nezaujal, možná to způsobili všude přítomní bezdomovci, kteří se válí u většiny hvězd, leží a žebrají. Taky mají skoro všude postavené svoje domy, to znamená stany. Trojice mladých si před námi dokonce píchne, oba se málem vyvrátíme. Fotím se aspoň u oblíbené Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, které jsou nad sebou. Objevíme ale skvělou zdravou restauraci, dáváme si bowli, po těch hamburgerech celkem rozdíl.

Po neslavném chodníku se těšíme na OUE Skyspace. Jedná se o nejvyšší kalifornský mrakodrap s otevřenou venkovní vyhlídkou. Ta byla zprovozněna v roce 2016, celkem novinka. Má 70 pater a nabízí krásné výhledy na celé LA. Součástí je průhledná skluzavka, na kterou je možno zakoupit vstupenky zvlášť. Vyjedeme výtahem a já chci hned na skluzavku. Výšky nemusíme ani jeden, ale na ni se vyloženě těším. Tom to stejně jako dost lidí vzdává. Nejlepší je pán, který jede přede mnou, sedne si, posune se níž, podívá se dolů, úplně zbledne a obsluha mu musí pomoct zpět. Díky tomu, že Tom nechce, můžu jet dvakrát, užívám si to jak malá. Zapadá slunce, ten výhled na LA je odsud neskutečný.

Spěcháme ještě na večerní Griffitovu observatoř. Dole vidíme velké cedule, které hlásí nahoře zácpy, i tak vyjíždíme nahoru, ale je to totální masakr. Parkoviště je úplně zacpané, takže nás k observatoři ani nepustí a vrací zpátky dolů. Nevadí, pojedeme se sem podívat zítra ráno. 

Text: Martina Grmelová
Foto: Tomáš Grmela

Líbí se vám článek?

Sdílet na Facebooku
Sdílet na Twitteru
Sdílet na Linkdin
Sdíletna Pinterestu

Komentáře